Szkoła Was zaprasza

Takie właśnie było wiodące hasło spotkania zapoznawczo – integracyjnego, na które  zostały zaproszone przez uczniów klasy III, starszaki z opiekunami z Przedszkola Publicznego w Rudnikach. Trzecioklasiści  pełnili rolę przewodników i oprowadzali swoich młodszych kolegów po wielu szkolnych klasach oraz najważniejszych pomieszczeniach. Starszaki odwiedziły również uczniów klas I i II, miały okazję zobaczyć, jak wyglądają lekcje oraz porozmawiać ze starszymi kolegami.

Dzieci uczestniczyły także w zajęciach plastycznych pod hasłem „Już niedługo przychodzę do szkoły”. Na zakończenie spotkania obejrzały bajkę pt. „Pierwszy dzień w szkole”, która przybliżyła im szkolną rzeczywistość i pomogła oswoić się z myślą o rozpoczęciu nauki.

Wizyta w szkole była dla przyszłych pierwszoklasistów była  nowym doświadczeniem. Już 1 września starszaki przekroczą próg szkoły, aby rozpocząć nowy etap swojej edukacyjnej przygody i stać się pełnoprawnymi uczniami. Cieszymy się bardzo z tak miłych gości. Życzymy wszystkim miłych wakacji  i mówimy – „Do  miłego zobaczenia już  we wrześniu”. 

Anna Krzak 
Elżbieta Ptaszyńska