Takie właśnie było wiodące hasło spotkania zapoznawczo – integracyjnego, na które zostały zaproszone przez uczniów klasy III, starszaki z opiekunami z Przedszkola Publicznego w Rudnikach. Trzecioklasiści pełnili rolę przewodników i oprowadzali swoich młodszych kolegów po wielu szkolnych klasach oraz najważniejszych pomieszczeniach. Starszaki odwiedziły również uczniów klas I i II, miały okazję zobaczyć, jak wyglądają lekcje oraz porozmawiać ze starszymi kolegami.
Dzieci uczestniczyły także w zajęciach plastycznych pod hasłem „Już niedługo przychodzę do szkoły”. Na zakończenie spotkania obejrzały bajkę pt. „Pierwszy dzień w szkole”, która przybliżyła im szkolną rzeczywistość i pomogła oswoić się z myślą o rozpoczęciu nauki.
Wizyta w szkole była dla przyszłych pierwszoklasistów była nowym doświadczeniem. Już 1 września starszaki przekroczą próg szkoły, aby rozpocząć nowy etap swojej edukacyjnej przygody i stać się pełnoprawnymi uczniami. Cieszymy się bardzo z tak miłych gości. Życzymy wszystkim miłych wakacji i mówimy – „Do miłego zobaczenia już we wrześniu”.
Anna Krzak
Elżbieta Ptaszyńska
