Wakacje 2026

Gratuluję wszystkim uczniom osiągniętych wyników. Zależy on od wiedzy i umiejętności, ale też od stopnia zaangażowania się w to, czego chcecie się nauczyć, od tego, ile wysiłku poświęcicie na naukę. Dlatego pobyt w szkole wykorzystujcie jak najlepiej, bo inaczej będzie to czas zmarnowany. Oprócz szkolnych przedmiotów uczcie się „życia”: koleżeństwa, przyjaźni, szacunku, współczucia, wspólnej zabawy – bycia dobrym człowiekiem. Wesołych wakacji 😊

Gratuluję również Rodzicom, macie wspaniałe dzieci. Wspierajcie je w nauce, pilnujcie ich i dbajcie o nie. Uczcie je samodzielności, ale również zapewniajcie, że jak sobie z czymś nie radzą, to w Was zawsze znajdą oparcie. Poświęcajcie im jak najwięcej czasu, bo nie da się go cofnąć, kiedy coś przegapimy. Życzę Wam wielu wspólnych chwil 😊

Gratuluję naszym nauczycielom. Wyniki uczniów są też Waszą pracą i największą satysfakcją z wykonywania tego bardzo trudnego zawodu. Zaangażowanie wszystkich pracowników szkoły i wspólne działanie przynoszą pozytywne efekty, a mnie, jako dyrektora szkoły, utwierdza to w przekonaniu, że wykonujemy naprawdę dobrą „robotę”. Życzę Wam zdrowia i dobrego wypoczynku 😊

Dyrektor szkoły, Piotr Rasztar

Szkoła Was zaprasza

Takie właśnie było wiodące hasło spotkania zapoznawczo – integracyjnego, na które  zostały zaproszone przez uczniów klasy III, starszaki z opiekunami z Przedszkola Publicznego w Rudnikach. Trzecioklasiści  pełnili rolę przewodników i oprowadzali swoich młodszych kolegów po wielu szkolnych klasach oraz najważniejszych pomieszczeniach. Starszaki odwiedziły również uczniów klas I i II, miały okazję zobaczyć, jak wyglądają lekcje oraz porozmawiać ze starszymi kolegami.

Dzieci uczestniczyły także w zajęciach plastycznych pod hasłem „Już niedługo przychodzę do szkoły”. Na zakończenie spotkania obejrzały bajkę pt. „Pierwszy dzień w szkole”, która przybliżyła im szkolną rzeczywistość i pomogła oswoić się z myślą o rozpoczęciu nauki.

Wizyta w szkole była dla przyszłych pierwszoklasistów była  nowym doświadczeniem. Już 1 września starszaki przekroczą próg szkoły, aby rozpocząć nowy etap swojej edukacyjnej przygody i stać się pełnoprawnymi uczniami. Cieszymy się bardzo z tak miłych gości. Życzymy wszystkim miłych wakacji  i mówimy – „Do  miłego zobaczenia już  we wrześniu”. 

Anna Krzak 
Elżbieta Ptaszyńska

Piknik klasy drugiej

Uczniowie klasy drugiej opuścili szkolne ławki i spędzili dzień z wychowawcą na boisku szkolnym. Zajęcia miały formę pikniku, podczas którego dzieci nie tylko korzystały ze słonecznej pogody, odpoczywając na kocykach, ale również chętnie brały udział we wspólnych rozmowach, grach i zabawach. Był to czas pełen radości, integracji oraz nauki wzajemnego szacunku, zdrowej rywalizacji i współpracy w grupie.

Agata Nowak-Zawada

Zakończenie Roku Szkolnego 2025/2026

26 czerwca 2026r. Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2025/2026

Uczniowie są ubrani stosownie do uroczystości.

Ksiądz zaprasza na mszę świętą o 8:00

Rozpoczęcie uroczystości w szkole na hali sportowej o godz. 8.45

Zapraszamy rodziców klasy ósmej i tych, którzy mogą być obecni na zakończeniu.

Uroczystość i przekazanie świadectw powinno skończyć się około 10.30.

Uczniowie, którzy nie mają zapewnionej opieki w domu, pozostają w szkole pod opieką nauczycieli świetlicy.

Wycieczka do Ogrodzieńca i alpakarni w Poczesnej

19 czerwca o 7.30 klasa IV wraz z dwoma koleżankami z klasy VI i pod opieką swojej wychowawczyni oraz pani Małgorzaty Siei wyruszyła na szkolną wycieczkę. Pierwszym punktem był pobyt w alpakarni w Poczesnej. Młodzież miała okazję zobaczyć na własne oczy wiele gatunków zwierząt: zebry, wielbłądy, pelikany, małpy, ibisy… no i oczywiście alpaki. Te ostatnie wśród czwartoklasistów, którzy je dokarmiali, zrobiły ogromną furorę. Młodzież chętnie je głaskała i przypatrywała się ich zwyczajom. Momentem niezwykle wzruszającym było obserwowanie nowo narodzonego zwierzęcia z jego mamą.

Po pobycie w Poczesnej klasa IV pojechała do Ogrodzieńca, jednej z największych atrakcji turystycznych na Szlaku Orlich Gniazd. Z uwagą obejrzała warownię Jury Krakowsko- Częstochowskiej wzniesioną za czasów Kazimierza Wielkiego. Młodzież urzekły malownicze ruiny wkomponowane w wapienne skały. W drodze powrotnej czwartoklasisty pożywili się w restauracji tak bardzo przez nich lubianej- MC Donaldzie. To była bardzo udana wycieczka.

Anna Kokot i Małgorzata Sieja

Gala Changemaker Football3 w Gdańsku

11 czerwca uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły mieli zaszczyt uczestniczyć w ogólnopolskim finale Gali Football3 Changemakers & Trenuj z Aktywną Szkołą, który odbył się na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk. Wydarzenie zgromadziło uczniów i nauczycieli z różnych regionów Polski, stanowiąc podsumowanie programu „football3 w szkole”, promującego współpracę, dialog, szacunek oraz zasady fair play.

Udział naszej drużyny w tym wyjątkowym wydarzeniu był wyróżnieniem za zaangażowanie w realizację idei football3, która pokazuje, że sport to nie tylko rywalizacja, ale także budowanie relacji, odpowiedzialności i wzajemnego szacunku. Podczas finału uczniowie mieli okazję uczestniczyć w meczach rozgrywanych według zasad football3 oraz w licznych aktywnościach sportowych przygotowanych przez organizatorów.

W wydarzeniu uczestniczył również dyrektor szkoły, który wziął udział w ogólnopolskiej konferencji edukacyjnej „Wpływ aktywności fizycznej na zdrowie i dobrostan ucznia”, zorganizowanej przez Kuratorium Oświaty w Gdańsku. Konferencja była okazją do wysłuchania wystąpień ekspertów, wymiany doświadczeń oraz pogłębienia wiedzy na temat znaczenia aktywności fizycznej dla zdrowia, rozwoju i dobrostanu dzieci i młodzieży.

Atmosfera pełna radości, współpracy i pozytywnej energii sprawiła, że wyjazd do Gdańska pozostanie na długo w pamięci naszych uczniów i nauczycieli. Udział w gali i wydarzeniach towarzyszących był cennym doświadczeniem, które potwierdziło, jak ważną rolę odgrywa sport w kształtowaniu postaw społecznych oraz promowaniu zdrowego stylu życia.

Szkołę reprezentowali uczniowie: Rozalia Chałupka II, Iga Jachymska III,  Blanka Maruszewska II, Gustaw Birlet III, Przemysław Pietrzak III, Błażej Włoch III.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom reprezentującym PSP Rudniki i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły podczas ogólnopolskiego finału. Jesteśmy dumni, że mogliśmy być częścią wydarzenia promującego wartości ważne zarówno w sporcie, jak i w codziennym życiu.

Więcej o programie i wydarzeniu można przeczytać na stronie: Trenuj Bycie Dobrym

                                                                                                                            Katarzyna Pawlaczyk, Anna Adamczyk-Urzyńska   

Edukacyjna wycieczka do Wielunia

W piękny słoneczny poranek 18.06.2026r. Mateusz i Oliwier pod opieką nauczycieli wyruszyli na wycieczkę edukacyjną do Wielunia. Najpierw jednak sprawdzili, o której odjeżdża bus z Rudnik, a potem samodzielnie zakupili bilety. Po dotarciu do pobliskiego miasta spacerowali po parku, oglądali pomniki, podziwiali budynki ważne dla mieszkańców Wielunia i robili zakupy. Najprzyjemniejsze jednak chwile chłopcy spędzili w znanej cukierni. Delektując się pysznymi lodami zamówionymi przez siebie, prowadzili rozmowę pełną humoru. Zwieńczeniem wycieczki był pobyt w pizzerii. Tu uczniowie niespodziewanie spotkali swoją nieco starszą koleżankę Anię, z którą bardzo serdecznie się przywitali. Mieli też okazję poznania jej obecnych koleżanek i kolegów oraz wychowawców. Po spożyciu pożywnego posiłku, zadowoleni wrócili do Rudnik. To był bardzo radosny i udany dzień.

Anna Kokot i Anna Krzak

Tydzień Dla Bezpieczeństwa

W ramach szkolnego projektu edukacyjnego, uczniowie klasy 8, prowadzili warsztaty w przedszkolu w Rudnikach dotyczące bezpieczeństwa. Uczniowie udzielali instruktażu dotyczącego bezpieczeństwa w domu, na drodze i na wakacjach. Prowadzili warsztaty dla przedszkolaków podzieleni na dwie czteroosobowe grupy dla starszych i młodszych dzieci. Wszyscy „mali” uczestnicy świetnie się spisali w końcowym quizie o bezpieczeństwie, za co zostali nagrodzeni. Ósmoklasiści podczas prowadzenia warsztatów wiele się nauczyli, między innymi cierpliwości i wytrwałości podczas swoich wykładów oraz indywidualnego podejscia do młodszych kolegów.

Aleksandra Strugała