Trzy razy srebro

19 lutego w Gorzowie Śląskim nasi uczniowie wzięli udział w etapie powiatowym Igrzysk Dzieci w tenisie stołowym. Zmagania odbyły się w kategorii dziewcząt i chłopców – zarówno w turnieju indywidualnym, jak i drużynowym. Nasi szkolni tenisiści stołowi spisali się bardzo dobrze, prezentując wysoki poziom sportowy i zaangażowanie. Troje uczniów wywalczyło sobie prawo udziału w zawodach wojewódzkich!

Igrzyska Dzieci w tenisie stołowym indywidualnym dziewcząt:

  • Liliana Kościelna VIa – 2. miejsce (awans do etapu wojewódzkiego)
  • Bianka Popczyk VIa – 10. miejsce 

Igrzyska Dzieci w tenisie stołowym indywidualnym chłopców:

  • Wiktor Barczyk VIa – 2. miejsce (awans do etapu wojewódzkiego)
  • Antoni Birlet VIa – 4. miejsce (awans do etapu wojewódzkiego)
  • Dominik Kościelny IV – 7. miejsce 

Dodatkowo nasi uczniowie rywalizowali w turnieju drużynowym, w którym rozegrano mecze w formule gry pojedynczej (singlowej) oraz podwójnej (deblowej). Były to bardzo emocjonujące spotkania, wymagające nie tylko umiejętności technicznych, ale także współpracy i odpowiedniej strategii zespołowej.

Igrzyska Dzieci w tenisie stołowym drużynowym w kat. dziewcząt: 

  • PSP Rudniki (L.Kościelna, B.Popczyk) – 2. miejsce

Igrzyska Dzieci w tenisie stołowym drużynowym w kat. chłopców:

  • PSP Rudniki (W.Barczyk, D.Kościelny, Ł.Stanek) – 2 miejsce

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom wspaniałych wyników oraz godnego reprezentowania naszej szkoły. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy na etapie wojewódzkim!

Katarzyna Pawlaczyk

Aktywnie i bezpiecznie zimą

Tuż przed feriami zimowymi uczniowie klas IV–VIII mieli okazję aktywnie spędzić lekcje wychowania fizycznego na lodowisku. Zajęcia te dostarczyły wszystkim wielu pozytywnych emocji i radości z ruchu na świeżym powietrzu.

Podczas wyjścia uczniowie uczyli się podstaw jazdy na łyżwach oraz doskonalili już posiadane umiejętności. Była to również doskonała okazja do integracji zespołów klasowych oraz kształtowania nawyków aktywnego spędzania czasu wolnego.

Nie zabrakło także rozmów na temat zasad bezpieczeństwa obowiązujących na lodowisku oraz podczas zimowych aktywności. Przypomniano uczniom, jak ważna jest ostrożność, odpowiedni strój oraz dbanie o bezpieczeństwo swoje i innych.

Życzymy wszystkim uczniom udanych, aktywnych i przede wszystkim bezpiecznych ferii zimowych! 

Katarzyna Pawlaczyk

Pasowanie na czytelnika

W czwartek, 29 stycznia 2026 r., w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na czytelników. Ponieważ uczniowie już wcześniej korzystali z biblioteki, wypożyczając do dnia pasowania po kilka książek, przypomniano im zasady korzystania z biblioteki i odpowiedniego w niej zachowania oraz zasady poszanowania książek. Uczniowie przeczytali prośby książki, które też otrzymali na karteczkach do wklejenia w zeszytach. W bibliotece została przygotowana wystawa książek Wandy Chotomskiej, a bibliotekarka dla zachęcenia do ich czytania przeczytała dzieciom kilka wierszy autorki. Po uroczystym przyrzeczeniu uczniowie „zaczarowanym ołówkiem” zostali pasowani na czytelników oraz „rycerzy” książek. W czasie pasowania wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, zakładki do książek oraz książki Justyny Bednarek „Wnuczka antykwariusza”, przekazane przez Instytut Książki w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Do książek dołączono broszurę dla rodziców „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!” z zaproszeniem do świata literatury wspólnego dla rodziców i dzieci.

Jadwiga Głowacka

Po raz kolejny zagraliśmy z WOŚP!

Cała społeczność szkolna aktywnie włączyła się w obchody 34. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jedenastu szkolnych wolontariuszy, przy ścisłej współpracy z samorządem uczniowskim oraz nauczycielami, przygotowało liczne atrakcje i inicjatywy, które umożliwiły wsparcie tej ogólnopolskiej akcji charytatywnej.

Wśród zaplanowanych wydarzeń znalazły się m.in. licytacje gadżetów i tortów, możliwość wylicytowania bonów na mecz z nauczycielami oraz rozgrywki speed-ball dla uczniów. W dniu finału byliśmy również współorganizatorem turnieju piłki siatkowej dla dorosłych.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów, nauczycieli, rodziców oraz wszystkich osób wspierających nasze działania do puszek szkolnych wolontariuszy trafiła imponująca kwota 13 803,51 zł. Cieszymy się, że od kilku lat w nasze szkolne licytacje włączają się także pracownicy Urzędu Gminy w Rudnikach. Jesteśmy również ogromnie wdzięczni za wieloletnie wsparcie szkolnych akcji przez CMG Marek Gagatek. Wyjątkowe torty, przygotowywane co roku, w znaczący sposób wspierają nasze „świąteczne granie”. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tegoroczny finał i po raz kolejny udowodnili, że razem możemy czynić dobro.

Wolontariusze WOŚP

IMS w tenisie stołowym

22 stycznia br. w Gorzowie Śląskim odbył się etap powiatowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym. W turnieju udział wzięło po 4 reprezentantów wyłonionych w eliminacjach gminnych. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie i dostarczyły wielu emocji oraz sportowej rywalizacji. Po rozegraniu zaciętych pojedynków i zdobyciu cennej lekcji tenisa stołowego prezentujemy wyniki naszych uczniów:

  • Maja Krzemińska kl.VIII – 7. miejsce
  • Hanna Basińska kl.VIII – 12. miejsce
  • Igor Stanek kl.VIII – 13. miejsce 
  • Piotr Kościelny kl.VIII – 14. miejsce

Drużyna dziewcząt jako mistrz gminy rywalizowała również w turnieju drużynowym w którym zajęła 5. miejsce. Do lepszego wyniku zabrakło naprawdę niewiele – w trzech meczach dziewczęta uległy rywalkom wynikiem 2:3, co pokazuje, jak wyrównana była rywalizacja.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom zaangażowania i godnego reprezentowania szkoły.

Katarzyna Pawlaczyk

Turniej o Puchar Dyrektora I LO

21 stycznia br. wzięliśmy udział w IX Turnieju Szachowym o Puchar Dyrektora I LO w Praszce. W zawodach wzięło udział 23 zawodników ze szkół podstawowych, którzy rywalizowali w sportowej i przyjaznej atmosferze. W turnieju bardzo dobrze zaprezentowali się nasi uczniowie:

  • Iwan Martynczuk kl.VIa – 2. miejsce
  • Antoni Birlet kl.VIa – 6. miejsce
  • Filip Lentner VIb – 16. miejsce

Turniej był doskonałą okazją do sprawdzenia umiejętności szachowych, zdobycia doświadczenia turniejowego oraz integracji młodych pasjonatów królewskiej gry.

Jarosław Marchewka

Warsztaty florystyczne

We wtorek 20 stycznia dzieci z klas I-III wzięły udział w warsztatach florystycznych zorganizowanych przez Cook&Fun Studio Dietetyczno-Kulinarne. Sala lekcyjna zamieniła się w barwną, pachnącą kwiatami pracownię, w której powstały piękne kompozycje. W szklanych wazonach dzieciaki z wielkim zaangażowaniem układały kolorowy mech, kwiaty i ozdoby, dzięki którym kwiatowe upominki zyskały niepowtarzalny wygląd. Każdy stroik powstał z serca i miłości dla ukochanych Dziadków.

Małgorzata Sieja

Strażacki konkurs plastyczny

19 stycznia 2026r. w naszej szkole odbyło się wręczenie dyplomów za udział w gminnym etapie kolejnej edycji Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego.

Plastyczne zmagania odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych:

  • Pierwsza kategoria – uczniowie klas 1-4 szkołę reprezentowali:

Józef Aounzou, klasa 1
Franciszek Kubik klasa 1
Adam Kałwak, klasa 1
Zuzanna Sosnowska, klasa 1
Dominik Kościelny, klasa 4

  • Druga kategoria – uczniowie klas 5-8 szkołę reprezentowali:

Adam Aounzou, klasa 5
Helena Włóka, klasa 5
Dawid Bryja, klasa 7
Zuzanna Karczewska, klasa 7
Zofia Kołodziejczyk, klasa 8

Uroczystego wręczenia dokonał Wójt Gminy Rudniki, Pan Mariusz Stanek i Gminny Komendant Straży Pożarnej, Pan Bronisław Maryniak.

Gościom serdecznie dziękujemy za dobre słowo i poświęcony czas, a artystom gratulujemy i zachęcamy do dalszego rozwijania swoich pasji.

Maria Bejm

Siatkarze z sukcesami

20 stycznia br. rozegrany został turniej czwórek siatkarskich w ramach rywalizacji sportowej szkół – Igrzysk Dzieci. W zawodach udział wzięły reprezentacje szkół z Dalachowa, Jaworzna, Żytniowa oraz Rudnik. Zawodnicy rywalizowali w czteroosobowych składach. Po rozegraniu meczów systemem „każdy z każdym” wyłoniono najlepsze drużyny turnieju. W kategorii chłopców 1. miejsce zajęła reprezentacja naszej szkoły. Drużyna dziewcząt uplasowała się na 2. miejscu, przegrywając 2:1 z mistrzyniami Gminy Rudniki – zespołem ze szkoły w Jaworznie. Dodatkowo wręczono nagrody dla wyróżniających się uczniów. Wśród dziewcząt nagrodę otrzymała Liliana Kościelna, a najskuteczniejszym zawodnikiem całego turnieju wybrany został Mikołaj Strugała. 

Szkołę reprezentowali uczniowie:
Liliana Kościelna VIa, Wiktoria Kubaszewska VIa, Bianka Popczyk VIa, Joanna Wierszak VIa, Magdalena Basińska VIb, Lena Grajoszek VIb, Luba Kabata VIb, Hanna Koj VIb oraz Aleksander Strugała III, Marcel Świerczyński III, Dominik Kościelny IV, Antoni Wodecki IV, Adam Aounzou V, Wiktor Barczyk VIa, Mateusz Wilk VIa, Stanisław Mońka VIb, Mikołaj Strugała VIb.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom sportowej postawy i zaangażowania. Życzymy powodzenia w etapie powiatowym, który będzie rozegrany po feriach i będziemy jego organizatorem.

Katarzyna Pawlaczyk

 

Opowieść, która chce być narysowana

Od października do grudnia 2025 r. uczniowie klasy drugiej pracowali nad własną książeczką, do której najpierw zaprojektowali okładkę, a potem co kilka dni wykonywali ilustracje do kolejnych fragmentów opowieści. Była to opowieść o pieskach, które tworzyły zgraną paczkę, współpracowały ze sobą i uwielbiały wspólną zabawę. Uczniowie z dużym zainteresowaniem i niecierpliwością czekali na następne fragmenty historii, które musieli samodzielnie przeczytać i zilustrować. Głównym celem tego przedsięwzięcia było rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem oraz pobudzanie wyobraźni i wzbogacanie zasobu słownictwa. Miejmy nadzieję, że takie zajęcia zachęcą dzieci do samodzielnego czytania i częstego sięgania po książkę.

Agata Nowak-Zawada