19 czerwca o 7.30 klasa IV wraz z dwoma koleżankami z klasy VI i pod opieką swojej wychowawczyni oraz pani Małgorzaty Siei wyruszyła na szkolną wycieczkę. Pierwszym punktem był pobyt w alpakarni w Poczesnej. Młodzież miała okazję zobaczyć na własne oczy wiele gatunków zwierząt: zebry, wielbłądy, pelikany, małpy, ibisy… no i oczywiście alpaki. Te ostatnie wśród czwartoklasistów, którzy je dokarmiali, zrobiły ogromną furorę. Młodzież chętnie je głaskała i przypatrywała się ich zwyczajom. Momentem niezwykle wzruszającym było obserwowanie nowo narodzonego zwierzęcia z jego mamą.
Po pobycie w Poczesnej klasa IV pojechała do Ogrodzieńca, jednej z największych atrakcji turystycznych na Szlaku Orlich Gniazd. Z uwagą obejrzała warownię Jury Krakowsko- Częstochowskiej wzniesioną za czasów Kazimierza Wielkiego. Młodzież urzekły malownicze ruiny wkomponowane w wapienne skały. W drodze powrotnej czwartoklasisty pożywili się w restauracji tak bardzo przez nich lubianej- MC Donaldzie. To była bardzo udana wycieczka.
Anna Kokot i Małgorzata Sieja
