Seans astronomiczny

24 stycznia naszą szkołę odwiedziło Mobilne Planetarium ORBITEK, w którym nasi uczniowie wzięli udział w seansie astronomicznym. To nowoczesne centrum edukacyjne w formie przenośnej kopuły, zmieniło przestrzeń szkolnej sali sportowej w fascynującą salę odkryć naukowych. Interaktywne warsztaty pozwoliły młodzieży poznać tajemnice gwiazd, planet, a także wpływu światła na życie na Ziemi. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie tego wydarzenia.

Zagraliśmy dla WOŚP

Mimo iż Orkiestrowe granie dopiero przed nami i w naszej szkole wiele się dzieje, to Szkolny Turniej Tenisa Stołowego w ramach 33.Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami.

79 uczniów rywalizowało w trzech kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczęta i chłopców. Najlepsze czwórki w poszczególnych kategoriach:

    KLASY I-III
1. Blanka Maruszewska I
2. Jagoda Mencfel II
3.Alina Martynczuk II
4. Emilia Pakuła I

1.Dominik Kościelny III
2. Antoni Wodecki III
3. Marcel Świerczyński II
4. Miłosz Wilk III

   KLASY IV-VI

1. Liliana Kościelna Va
2. Zuzanna Karczewska VI
3. Kaja Maruszewska IV
4. Paulina Krzak VI

1. Piotr Kościelny VI
2. Łukasz Stanek Va
3. Antoni Kubik VI
4. Wiktor Barczyk Va

   KLASY VII-VII
1. Maja Krzemińska VII
2. Amelia Maruszewska VIII
3. Alicja Paruch VIII
4. Lena Ochendzan VIII

1.Olaf Paruch VIII
2.Igor Stanek VII
3. Antoni Włóka VIII
4. Tymon Paruch VII

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w akcję i gratulujemy indywidualnych sukcesów.

Katarzyna Pawlaczyk

Róże Powiatu Oleskiego – zaszczytna nominacja

Maria Bejm, Anna Kokot i Anna Krzak opiekunki szkolnego koła teatralnego „Za kulisami” otrzymały zaszczytną nominację do Róż Powiatu Oleskiego 2024. Panie od wielu lat zachęcają dzieci i młodzież naszej szkoły do rozwijania swych zdolności artystycznych oraz pogłębiania wiedzy z dziedziny teatru i sztuk pokrewnych, uczą wrażliwości na piękno słowa.

Gratulujemy wyróżnienia. Życzymy pomyślności i sukcesów w dalszej pracy.

Dyrektor, Nauczyciele i Uczniowie

IMS w tenisie stołowym

16 stycznia w Gorzowie Śląskim rozegrany został etap powiatowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej  w tenisie stołowym indywidualnym i drużynowym. W rozgrywkach reprezentowało nas pięcioro uczniów, którzy wywalczyli sobie awans do turnieju zajmując czołowe miejsca w etapie gminnym. W zmaganiach indywidualnym w stawce blisko dwudziestu zawodników w kategorii dziewcząt i chłopców nasi uczniowie uplasowali się kolejno na: 6 miejscu Amelia Maruszewska VIII, 9 miejscu Maja Krzemińska VII, 7 miejscu Antoni Włóka VIII, 9 miejscu Adam Pawelec VII, 17 miejscu Olaf Paruch VIII. Natomiast w zmaganiach drużynowych Olaf Paruch i Antoni Włóka zajęli 4 miejsce w turnieju powiatowym.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Katarzyna Pawlaczyk

Turniej w dwa ognie

14 stycznia w Dalachowie odbył się etap gminny Igrzysk Dzieci w dwa ognie dla uczniów klas IV i młodsi. W turnieju udział wzięli uczniowie ze szkół w Dalachowie, Jaworznie, Rudnikach i Żytniowie. Po bardzo zaciętej rywalizacji nasze drużyny uplasowały się na trzecim miejscu zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców.

Szkołę reprezentowali uczniowie: Zofia Basińska IV, Agata Cieślak III, Julia Fałat III, Iga Jachymska III, Liliana Kałwak IV, Kaja Maruszwska IV, Jagoda Mencfel II, Krystyna Pilarska IV, Magdalena Stasiak IV, Helena Włóka IV oraz Dominik Kościelny III, Kamil Majda II, Aleksander Maruszewski IV, Antoni Mazurek III, Franciszek Porębski IV, Aleksander Strugała II, Marcel Świerczyński II, Szymon Włoch III, Antoni Wodecki III.

Katarzyna Pawlaczyk

Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

„Dzień bez przyjaciela, to jak dzbanek, w którym nie została nawet kropelka miodu.”

Kubuś Puchatek

W związku z przypadającym na 18 stycznia Międzynarodowym Dniem Kubusia Puchatka, bohatera książki Alana Alexandra Milne’a, w naszej szkole realizowany był projekt, którego celem było zachęcenie uczniów do przeczytania tej jednej z piękniejszych lektur. W ramach projektu młodzież ze szkolnego koła teatralnego oraz Mateusz i Oliwier wykonali szereg działań: przygotowali wystawę o „Kubusiu Puchatku”, zrobili zakładki do książek, które podarowali najmłodszym uczniom oraz zaprezentowali w klasach I-IV fragmenty dzieła Milne’a. Młodzi czytelnicy z zainteresowaniem słuchali opowieści o przygodach niedźwiadka, który miał złote serce i pasjami układał mruczanki, można zatem wywnioskować, że sięgną po tę przepiękną, pełną prawd życiowych książkę…

Jeśli macie ochotę, klikając w link, możecie sprawdzić swoją znajomość książki. Powodzenia

Opiekunki szkolnego koła teatralnego

Szlachetna Paczka

Od wielu lat nasza szkoła organizuje przedświąteczną akcję charytatywną „Szlachetna Paczka”. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie oraz pomoc w zbiórce produktów, wśród których znalazły się przede wszystkim: żywność, słodycze oraz środki czystości. Zebrane dary zostały przekazane we wtorek tj. 17.12.2024 r. do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rudnikach, a stamtąd trafiły do najbardziej potrzebujących rodzin w naszej gminie.

Organizatorzy akcji charytatywnej

Są święta w naszym kalendarzu
najdroższe i najbliższe,
bo wywołują falę marzeń
najczulszych i najmilszych.

Ich dziwny czar ten nastrój stwarza
Dla życia najważniejszy,
Rozlewa się na ludzkich twarzach
Uśmiechem najpiękniejszym.

Ten nastrój wszystkim się udziela,
Ogarnia serca, dusze
radością szczęścia i wesela
i czystych, wielkich wzruszeń.

Zbliżający się wyjątkowy czas nocy cudu Świąt Bożego Narodzenia napełnia nas spokojem. Życzymy państwu aby chwile spędzone z najbliższymi na długo zostały w waszych sercach i dodawały sił w codziennej rutynie życia.

Niech nie zabraknie zdrowia i wszelkiej pomyślności a Nowy Rok obdarzy wieloma obfitościami!

Dyrektor oraz Grono Pedagogiczne
Publicznej Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Wajdy w Rudnikach

W przedświąteczne popołudnie…

„Świat się coraz szybciej kręci, ale jedno się nie zmienia, zawsze jest pod koniec roku czas Bożego Narodzenia…” I w tym magicznym okresie (15.12.2024r.) Rada Rodziców zorganizowała wspaniały kiermasz bożonarodzeniowy, a młodzież ze Szkolnego Koła Teatralnego „Za kulisami” wystawiła sztukę zatytułowaną „Opowieść wigilijna”.

Na szkolne jasełka przybyło wiele znamienitych gości: pan wójt Mariusz Stanek z małżonką, pani sekretarz Joanna Bryś, pani skarbnik Aleksandra Wolf- Morawiak, dyrektorzy gminnych szkół, pani dyrektor rudnickiego przedszkola, pani dyrektor żłobka „Skrzacik”, emerytowani nauczyciele, rodzice uczniów oraz przyjaciele naszej szkoły. Wszyscy oni z wielkim przejęciem obejrzeli chwilami wzruszający, a chwilami pełen radości występ młodych artystów, który niósł bożonarodzeniowe przesłanie: najważniejsza jest rodzina i dobro czynione innym. Trzeba umieć cieszyć się ze świąt Bożego Narodzenia, bo one uzmysławiają, że na przemianę człowieka nigdy nie jest za późno. Po przedstawieniu goście dzięki Radzie Rodziców mogli spędzić miło czas przy herbacie, kawie i pierniczkach w szkolnej kawiarence. To było piękne niedzielne popołudnie.

Szkolne Koło Teatralne „Za kulisami” z okazji świąt Bożego Narodzenia życzy wszystkim dużo zdrowia; wiary, która daje nadzieję, gdy wszystko przerasta; nadziei, która nie gaśnie; przyjaźni, która nie zawodzi; ciepła rodzinnego, które ogrzewa serce; ludzi wokół, przy których zawsze można być sobą. Wesołych Świąt!

Maria Bejm
Anna Krzak
Anna Kokot

Sukcesy tenisistów stołowych

19 grudnia w Dalachowie odbył się etap gminny Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej w indywidualnym i drużynowym tenisie stołowym. W zmaganiach udział wzięli uczniowie szkół z Dalachowa i Rudnik.

  • Klasyfikacja indywidualna turnieju w kategorii Igrzyska Dzieci:

2 miejsce – Liliana Kościelna Va (awans do turnieju powiatowego), 5 miejsce – Zuzanna Karczewska VI, 7 miejsce – Bianka Popczyk Va, 8 miejsce – Joanna Wierszak Va.
2 miejsce – Piotr Kościelny VI (awans), 6 miejsce – Wiktor Barczyk Va, 7 miejsce – Łukasz Stanek Va, 8 miejsce – Antoni Birlet Va.

  • Klasyfikacja indywidualna turnieju w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej

2 miejsce – Amelia Maruszewska VIII (awans do turnieju powiatowego), 4 miejsce Maja Krzemińska VII (awans), 5 miejsce Alicja Paruch VIII, 7 miejsce Pola Kabata VIII.
1 miejsce – Antoni Włóka VIII (awans), 3 miejsce – Olaf Paruch VIII (awans), 4 miejsce – Adam Pawelec VII (awans), 5 miejsce – Igor Stanek VII.

  • Klasyfikacja końcowa turnieju drużynowego:

Igrzyska Dzieci dziewczęta: 2 miejsce PSP Rudniki (L.Kościelna, Z.Karczewska)
Igrzyska Dzieci chłopcy: 1 miejsce PSP Rudniki (P.Kościelny, W.Barczyk) – awans
Igrzyska Młodzieży Szkolnej dziewczęta: 2 miejsce PSP Rudniki (A.Maruszewska, M.Krzemińska)
Igrzyska Młodzieży Szkolnej: 1 miejsce PSP Rudniki (O.Paruch, A.Włóka) – awans

Katarzyna Pawlaczyk