SUKCESY UCZNIÓW PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ im. ANDRZEJA WAJDY W RUDNIKACH

I PÓLROCZE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

  

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Szkolny ekspert tabliczki mnożenia  w kategorii klas VII – VIII – Aleksandra Kryściak  kl. VIII 

Szkolny Ekspert Tabliczki Mnożenia  w kategorii klas V- VI – Anna Kowalczuk kl. V

 Klasowi Eksperci Tabliczki Mnożenia:

klasa III – Alicja Paruch

klasa V – Patrycja FałatJulia RasztarKiara SzczęśćMarcin MencfelDominik Pęcherz

klasa VI –   Aleksandra KorzekwaBartłomiej Cymer,

klasa VII –  Mateusz Polak

klasa VIII – Michał KowalczukKrystian Mateja.

 

SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY – MISTRZ ORTOGRAFII

Mistrzyniami Ortografii w naszej szkole zostały:

Lena Karbownik  kl. IIIw kategorii klas II-III

Julia Krzemińska kl. VI w kategorii klas V-VI

Karolina Maślana kl. VIII – w kategorii klas VII-VIII

 

XXVIII MIĘDZYNARODOWY KONKURS PLASTYKI OBRZĘDOWEJ W RUDNIKACH

I miejsce – Wiktoria Bejm – „Palmy wielkanocne”. Praca została wykonana podczas zajęć rozwijających kreatywność. Materiały, z których powstała palma to: kwiaty z kolorowej bibuły, suszone i naturalnie farbowane trawy oraz bukszpan.

I miejsce – klasa I – „Tradycyjne ozdoby bibułowe i papierowe”

I miejsce – Klasa II –  „Tradycyjne ozdoby choinkowe”

I miejsce –  Klasa III – „Koszyczki wielkanocne”

III miejsce- Marta Birlet kl. II– „Pieczywo obrzędowe i tradycyjne wypieki świąteczne”

Daria Kałwak kl. VI – wyróżnienie – „Pieczywo obrzędowe i tradycyjne wypieki świąteczne”

 

XIIIGMINNY KONKURS PLASTYCZNY POD HASŁEM ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA W WITRAŻU

Daria Kałwak kl. VI – II miejsce

Sonia Stanek kl. VI – wyróżnienie

 

FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ O PUCHAR STAROSTY

W kategorii klas I – III  I miejsce Marcelina Kanicka, z klasy II

 

VIII WOJEWÓDZKI KONKURS ANGIELSKO-NIEMIECKI – POLIGLOTA O PUCHAR DYREKTORA PLO NR II W OPOLU

Michał Kowalczuk kl. VIII – uczestnik konkursu, reprezentował szkołę

 

KONKURSY PRZEDMIOTOWE

Uczniowie klas VII i VIII, którzy reprezentowali szkołę w konkursach przedmiotowych na etapie gminnym:

Wojewódzki Konkurs Polonistyczny – Iga Staniszewska kl. VII, przygotowywała się pod kierunkiem p. Beaty Rasztar

Wojewódzki Konkurs Historyczny – Patryk Szczęść kl. VII, Jakub Rosak, kl. VIII przygotowywali się pod kierunkiem p. Zofii Jarząbek

Wojewódzki Konkurs Matematyczny – Krystian Mateja kl. VIII, przygotowywał się pod kierunkiem p. Alicji Księżarek

Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego – Michał Kowalczuk kl. VIII, przygotowywał się pod kierunkiem p. Agaty Nowak-Zawady

 

WSPIERAMY NAJLEPSZYCH – PROGRAM STYPENDIALNY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO

Michał Kowalczuk kl. VIII oraz Krystian Mateja kl. VIII – stypendyści Marszałka Województwa Opolskiego

 

UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY UCZESTNICZYLI W WIELU KONKURSACH ORGANIZOWANYCH PRZY OKAZJI ŚWIĄT PAŃSTWOWYCH I SZKOLNYCH

 

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

ANDRZEJ WAJDA – CZŁOWIEK Z TALENTU, CZŁOWIEK Z MĄDROŚCI, CZŁOWIEK Z POLSKI. Laureaci tych zmagań zamieszczeni w zakładce AKTUALNOŚCI

 

OD PAŹDZIERNIKA 2019r. W SZKOLE ODBYWAJĄ SIĘ KONKURSY/PROJEKTY, KTÓRYCH LAUREATÓW POZNAMY NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO:

 

CZYTELNIK ROKU I POLIGLOTA ROKU

 

UCZENNICA Z NAJWYŻSZĄ ŚREDNIĄ UZYSKANĄ NA I PÓŁROCZE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

 Daria Kałwak – klasa VI

 

Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursów gratulujemy sukcesów i wytrwałości w dążeniu do celu.

mgr Agnieszka Pietrzak