Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

Koniec roku szkolnego – wydarzenie radosne, wyczekiwane, odliczane… Tym razem w naszej szkole było to zakończenie nietypowe. Dlaczego? Bowiem uroczystość zazwyczaj prowadzili uczniowie kończący klasę 8, ponieważ w tym roku nie było absolwentów opuszczających mury szkoły, to uczniom klasy III przypadł zaszczyt poprowadzenia tej ważnej uroczystości. Pomimo tego, iż trzecioklasiści są znacznie młodsi od uczniów klasy ósmej, to na scenie spisali się doskonale.

Na uroczystym zakończeniu roku szkolnego w murach naszej szkoły gościliśmy wielu zaproszonych gości – po raz pierwszy wójta Gminy Rudniki Pana Mariusza Stanka,  ks. Krzysztofa Błaszkiewicza, wszystkich niepedagogicznych pracowników szkoły, Zarząd Rady Rodziców oraz wszystkie Trójki Klasowe, a także bardzo licznie zgromadzonych Rodziców oraz Babcie i Dziadków.

To wyjątkowo uroczyste spotkanie kończące rok szkolny jest momentem, w którym można wyrazić uznanie dla tych, którzy przez cały rok szkolny wkładali ogromny wysiłek w edukację młodych umysłów. Część artystyczna przygotowana przez trzecioklasistów była wyrażeniem wdzięczności i podziękowaniem nie tylko dla nauczycieli i pracowników szkoły, ale również dla  Rodziców. Uczniowie podziękowali wszystkim za trud, starania, za miłość, cierpliwość oraz za wyrozumiałość. Po części artystycznej, z pięknym słowem, śpiewem i tańcem, pan dyrektor Piotr Rasztar, podziękował trzecioklasistom oraz solistkom – Paulince i Marcelince, za wyjątkowo udany występ. No i nastąpił bardzo wyczekiwany moment, a szczególnie przez prymusów, a więc wręczenie świadectw. Kolejny punkt to wręczenie przez wójta gminy, pana Mariusza Stanka, nagród dla najlepszych sportowców naszej szkoły. Wójt skierował też ciepłe słowa w stronę wszystkich uczniów i nauczycieli oraz życzenia udanego wakacyjnego wypoczynku. Ostatnim punktem uroczystości, ale jakże ważnym były podziękowania skierowane w stronę pani Grażyny Grzelak, naszej szkolnej kucharki, która odchodzi na zasłużoną emeryturę. Pani Grażynka usłyszała bardzo ciepłe słowa, życzenia oraz  otrzymała piękne  bukiety kwiatów od wdzięcznych uczniów, Wójta, Dyrektora oraz  Rady Rodziców.

Żegnając rok szkolny 2023/2024 życzymy wszystkim wspaniałych wakacji, pełnych przygód, słońca i radości oraz zrealizowania swoich wyjazdowych marzeń. Do zobaczenia we wrześniu.

Anna Krzak