W Stumilowym Lesie Kubusia Puchatka

Uczniowie klasy III w minionym  już roku szkolnym realizowali projekt czytelniczy pod hasłem „Stumilowy las Kubusia Puchatka”. Przygotowania do realizacji projektu trzecioklasiści rozpoczęli już na początku grudnia. Została im przybliżona postać Kubusia oraz historia związana z powstaniem tej wyjątkowej książki. „Kubuś Puchatek” autorstwa A.A. Milne to opowieść o tym, że ludzie, których spotykamy wokół siebie, nie są tacy sami jak my. Każdy człowiek ma jakieś wady i ograniczenia – czegoś się boi, czegoś nie potrafi, coś go przeraża. Ważne jest, abyśmy każdego człowieka próbowali poznać, bo może się okazać, że zostanie naszym przyjacielem, jeśli tylko zaakceptujemy go takim, jakim jest.

Uczniowie klasy III próbowali zachęcić wszystkich uczniów do przeczytania książek opisujących ciekawe historie Kubusia. Pomocna przy tym była  zrobiona przez nich wystawa, na której oprócz postaci, głównych bohaterów, znalazły się też książki oraz  bardzo ciekawe i mądre cytaty zaczerpnięte z ich treści. W dniu podsumowania projektu uczniowie klas  I, II i III obejrzeli w naszym kinie film pt. “Dalsze losy Kubusia i Krzysia”. Trzecioklasiści przybliżyli też uczniom klasy I i II historię powstania książki oraz przeczytali złote myśli, które są zawsze aktualne i nie dotyczą tylko dzieci, ale doskonale wplatają się w życie wszystkich dorosłych. Oto kilka ponadczasowych cytatów żółtego, bardzo sympatycznego Misia:

  • „Dzień bez przyjaciela to jak dzbanek, w którym nie została nawet kropelka miodu!”
  • „Myślenie nie jest łatwe, ale można się do niego przyzwyczaić!”
  • „Nie możesz stanąć w jednym punkcie w lesie i czekać aż inni do ciebie przyjdą.      Sam musisz do nich czasem wyjść!”
  • „Kubusiu, jak się pisze “miłość”? Prosiaczku, “miłość” się nie pisze. Miłość się czuje!”

Anna Krzak