Finał wojewódzki “Pucharu Tymbarku”

6 maja na Stadionie MOSiR w Kluczborku nasza szkolna reprezentacja rozegrała finał wojewódzki XXIV edycji Turnieju „Puchar Tymbarku”. Rywalizacja toczyła się system grupowo-pucharowym, a każdy mecz trwał 2x10min. W grupie rozegraliśmy spotkania z rówieśnikami z PSP2 Głuchołazy, PSP Staniszcze Wielkie i PSP 9 Kędzierzyn Koźle. Po zakończeniu spotkań w fazie grupowej awansowaliśmy do najlepszej ósemki turnieju. W ćwierćfinale w drodze losowania trafiliśmy na drużynę PSP Kietrz (ostatecznie Mistrza Województwa Pucharu Tymbarku). Nasza drużyna zakończyła więc rywalizację w ćwierćfinałach – zajmując miejsca 5-8.

Jednak tego dnia nie wyniki były najważniejsze. Udział w tak profesjonalnie przygotowanym wydarzeniu to dla naszych młodych sportowców, ale także rodziców-kibiców ogromne przeżycie. Był to niewątpliwie wyjątkowy turniej także w historii szkoły, gdyż nigdy dotąd pierwszoklasiści nie brali udziału w piłkarskich rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim. Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym uczniom świetnej postawy, determinacji na boisku i życzymy kolejnych sukcesów.

Szkołę reprezentowali uczniowie: Gustaw Birlet, Bartosz Krzak, Kamil Majda, Alina Martynczuk, Jagoda Mencfel, Ludwik Paruch, Przemysław Pietrzak, Aleksander Strugała, Marcel Świerczyński.

Relacja Opolskiego Związku Piłki Nożnej

                                                                                                                    Katarzyna Pawlaczyk