Powiatowe rozgrywki w tenisa stołowego

Kolejne zmagania naszych szkolnych tenisistów stołowych za nami:

31 stycznia br. w Gorzowie Śląskim szkolni tenisiści stołowi rywalizowali w rozgrywkach indywidualnych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Do etapu powiatowego awansowało pięcioro uczniów klasy ósmej. Tak uplasowali się w klasyfikacji końcowej turnieju: Anna Włóka –  8 miejsce, Patrycja Fałat – 16 miejsce, Marcel Wilk 9 miejsce, Dominik Kubat 12 miejsce, Oliwier Karczewski 13 miejsce.

1 lutego br. odbyły się rozgrywki drużynowe w ramach Igrzysk Dzieci. Do etapu powiatowego awansowały dwie szkolne drużyny dziewcząt i chłopców – mistrzowie Gminy Rudniki. Turniej rozgrywany był systemem każdy z każdym do trzech wygranych setów i trzech zdobytych punktów meczowych. Zarówno drużyna dziewcząt w składzie Amelia Maruszewska, Paulina Mazurek oraz drużyna chłopców Tymon Paruch i Antoni Włóka zdobyła 4 miejsce w finale powiatowym.

6 lutego br. przyszedł czas na powiatowe rozgrywki drużynowe w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Drużyna chłopców w składzie: Oliwier Karczewski i Dominik Kubat zajęła IV miejsce, a dziewczęta Nina Staniszewska i Anna Włóka V miejsce w rywalizacji.

Rozgrywki powiatowe w tenisa stołowego nie należały do łatwych zmagań. Nasi uczniowie rywalizowali z zawodnikami, którzy trenują systematycznie tenisa stołowego i plasują się w czołówce województwa w kategoriach młodzieżowych. Śmiało można jednak powiedzieć, że nasi uczniowie wrócili z dużym doświadczeniem i motywacją do dalszego rozwijania swoich umiejętności.