Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Publicznej Szkole Podstawowej im.Andrzeja Wajdy w Rudnikach.

W piątek, 08.11.2019r. w naszej szkole uczciliśmy 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez państwo polskie. Cała społeczność  szkolna udekorowana kotylionami uczestniczyła w lekcji historii przedstawionej przez uczniów klasy drugiej, szóstej, siódmej i ósmej. Po  odśpiewaniu hymnu narodowego wszyscy uczniowie zapoznali się z historią Polski od czasu rozbiorów Polski przez powstania narodowe do  chwili  odzyskania  niepodległości. Rolę nauczycielki historii odegrała i przeprowadziła lekcję uczennica klasy VIII Aleksandra Kryściak. Uczniowie recytowali wiersze patriotyczne, a chór szkolny wyśpiewał pieśni legionowe. Uczennica klasy drugiej Marcelina Kanicka  pięknie zaśpiewała piosenkę pt. ”Co to jest niepodległość?” W trakcie apelu  delegacja uczniów wraz z nauczycielką p. Katarzyną Pawlaczyk złożyła wiązankę kwiatów i zapaliła  znicze pod pomnikiem poległych w Rudnikach. Pod koniec uroczystości wszystkie klasy otrzymały dyplomy za wykonanie gazetek klasowych związanych z odzyskaniem  przez Polskę niepodległości.

Apel zakończył się wykonaniem  pamiątkowego zdjęcia (dziękujemy p. Michałowi Włoch, które wkrótce dołączy do galerii zdjęć z ubiegłych lat, wykonanych z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Dziękujemy nauczycielom, którzy przyczynili się do przebiegu  obchodów Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole: p. Zofii Jarząbek, p. Marii Bejm, p. Agnieszce Pietrzak, p. Beacie Rasztar, p. Bogdanowi Szyszce i p. Jarosławowi Marchewce.

mgr Zofia Jarząbek