„W Tulimowie jest wesoło”

Uczniowie klasy drugiej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa realizowali projekt „W Tulimowie jest wesoło”.

Realizacja wyżej wymienionego projektu odbywała się w kilku etapach. Pierwszym zadaniem było zapoznanie się z twórczością Juliana Tuwima, jednego z najczęściej i najchętniej czytanych polskich poetów. Jego utwory znają już najmłodsi czytelnicy. Zasłynął głównie za sprawą popularnych wierszy dla dzieci, takich jak: „Pan Hilary”, „Słoń Trąbalski”, „Bambo”, „Abecadło”, „Lokomotywa”, „Ptasie radio” i wiele, wiele innych.

Czytane przez nauczyciela i lektora wiersze wywołały na twarzach uczniów uśmiech i radość.

Kolejnym etapem było wykonanie podczas zajęć edukacji plastycznej rekwizytów do treści wiersza pt. „Pan Hilary”.

Podsumowaniem projektu była organizacja wystawy książek Juliana Tuwima, jak również zapoznanie koleżanek i kolegów z klasy pierwszej i trzeciej z najbardziej humorystycznymi wierszami naszego autora.

Na samym początku spotkania Antek w bardzo zabawny sposób gestami dokonał prezentacji treści wiersza pt. „Pan Hilary”, natomiast uczestnicy mieli za zadanie odgadnąć tytuł . Zrobili to szybko i bezbłędnie.

Następnie drugoklasiści z odpowiednią dykcją, kolejno czytali humorystyczne wiersze, co zebranych wprawiło w bardzo radosny nastrój.

Jak się okazuje, czytanie to nie tylko nauka, ale i dobra zabawa.

Zachęcamy wszystkich do zgłębiania tajników wiedzy przez czytanie.

Maria Bejm