Matka to najpiękniejsze słowo świata…

„Matka to najpiękniejsze słowo świata – za co ją kocham i kim dla mnie jest ?”

Uczniowie klasy szóstej i siódmej naszej szkoły wykonali prace plastyczne poświęcone matce. Osobie, której zawdzięczamy bezgraniczną miłość, serce, oddanie, ukojenie i jakże bezinteresowną opiekę i pomoc.

Za co kocham swoją mamę? Dla klasy szóstej było to niezwykle trudne pytanie, bo jak zmieścić na kartce papieru niekończącą się miłość i wielkie matczyne serce. Bo kocham Ją za wszystko, za wspólne chwile, za radość, za to, że tu jestem, za wspólnie spędzony czas, za dobre obiady i dużo, dużo innych wzruszających wyznań przedstawionych w słowach i rysunkach.

Kim dla mnie jest matka? Odpowiedzi na to pytanie jest wiele , siódmoklasiści poszukali ich w pięknych cytatach. Oto niektóre z nich: „Mama – osoba, która zastąpi każdego, ale jej nie zastąpi nikt.”, „Bóg nie może być wszędzie. Dlatego wynalazł matkę.”, „To jednak jest cudne, że jak mama przytuli, troski znikają.”, „Dom jest tam, gdzie Mama. Bo tam gdzie Mama, jest miłość.”, „Matka, to jedyna osoba na świecie, która Cię pokochała, zanim jeszcze Cię poznała.”

Każdy uczeń zamieścił cytat na swoim zdjęciu.

Zapraszamy do obejrzenia tych niezwykłych prac w galerii naszej szkoły, która znajduje się na piętrze.

Alicja Księżarek
Maria Bejm