Gmina Rudniki – Odkrywaj!

24 maja, w Publicznej Szkole Podstawowej w Cieciułowie, odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Gminie Rudniki “Gmina Rudniki – Odkrywaj!”. W konkursie udział wzięli uczniowie wszystkich szkół z terenu gminy. Naszą szkołę reprezentowali: Amelia Maruszewska, Piotr Kościelny, Lena Karbownik i Marcelina Kanicka.

Podczas konkursu emocje były bardzo wysokie. Egzemplarz konkursowy zawierał 35 pytań dotyczących naszej gminy. Nasi reprezentanci zaprezentowali się bardzo dobrze. Pierwsze miejsce zajęła Amelia Maruszewska, a pozostali znaleźli się w pierwszej dziesiątce: IV miejsce: Piotr Kościelny, V miejsce: Lena Karbownik, IX miejsce: Marcelina Kanicka.

Przygotowania do konkursu pozwoliły na rozszerzenie wiedzy o miejscu, w którym mieszkamy, poznaniu jego historii, kultury, tradycji, zabytków, ważnych osób oraz ciekawostek. To bardzo cenna wiedza dla nas, młodych mieszkańców więc mamy nadzieję, że w kolejnych latach uczniowie naszej szkoły będą mogli kontynuować udział w kolejnych edycjach konkursu.

Marcelina Kanicka
uczennica klasy VI