Gminny Konkurs Recytatorski 2024

W dniach 19 i 20 marca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rudnikach odbył się po raz kolejny Gminny Konkurs Recytatorski.

We wtorek 19 marca o tytuł Mistrza Recytacji klas I-III walczyło 26 uczniów szkół naszej gminy. Naszą szkołę reprezentowało sześciu uczniów. Recytowano wiersze znanych i mniej znanych autorów. Wszystkie występy dzieci były pełne emocji i zaangażowania. Ostatecznie komisja, mając trudne zadanie, wyłoniła dwóch Mistrzów Recytacji. Tytuł Mistrza Recytacji wśród naszych uczniów wywalczył Aleksander Maruszewski wierszem „Jaś Ananas” Jana Kazimierza Siwka oraz „Gucio Gumo-żuj” Grzegorza Dobieckiego. Na koniec każdy z uczestników otrzymał dyplom i książkę.

Gratulujemy wszystkim recytatorom, a Olek Maruszewski będzie reprezentował naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Wierszem i prozą” w Oleśnie.

W środę 20 marca odbył się konkurs recytatorski dla klas IV-VI i VII-VIII. Naszą szkołę reprezentowało 10 uczniów. Poziom recytacji był wysoki i niełatwo było komisji wyłonić zwycięzców. Ostatecznie po burzliwych obradach komisja przyznała poszczególne miejsca i wyróżnienia.

Nasi uczniowie wywalczyli kolejne miejsca:

I miejsce – Aleksandra Bednarek z kl. IVa
III miejsce – Paulina Krzak z kl. V
III miejsce – Marcelina Kanicka z kl. VI

Ponadto wyróżnienie otrzymała Hanna Basińska z kl. VI

Gratulujemy wszystkim uczestnikom poetycznych zmagań.

Ola Bednarek będzie reprezentować naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Wierszem i prozą” w Oleśnie.

Nauczyciel bibliotekarz
Jadwiga Głowacka