Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Dziś Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia! Wszyscy uczniowie naszej szkoły przystąpili do tej edukacyjnej akcji, było dużo nauki, zabawy, emocji i … sportowej rywalizacji.

Połączenie matematyki ze sportem dało niesamowite efekty!

Klasy najmłodsze rozwiązywały łamigłówki liczbowo-rysunkowe, które kształcą spostrzegawczość i logiczne myślenie. Pozostali uczniowie walczyli o tytuł Królowej Skakanki i Piłkarza Matematyka. Skoczność, skuteczność, refleks, podzielność uwagi, zdolność korelacji ruchów z wysiłkiem umysłowym, taktyka i biegłość w rachunkach towarzyszyły uczestnikom akcji. Szybkie pytanie – szybka odpowiedź i kolejne skoki lub strzał do bramki.

Oto nasi zwycięzcy Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia:

Kamil Majda (klasa 1)
Miłosz Mateja (klasa 2)
Adam Aounzou i Aleksander Maruszewski (klasa 3)
Joanna Wierszak i Antoni Birlet (klasa 4a)
Lena Grajoszek i Mikołaj Strugała (klasa 4b)
Zuzanna Karczewska i Bartosz Ośródka (klasa 5)
Marta Birlet i Wiktor Pilak (klasa 6)
Wiktoria Wąsik i Antoni Włóka (klasa 7)

Wszyscy otrzymali z rąk dyrektora szkoły certyfikaty potwierdzające umiejętność szybkiego liczenia oraz drobne upominki.

Gratulujemy ekspertom tabliczki mnożenia wiedzy, pewności siebie, sprawności, odwagi, otwartości i radości z prostych zdarzeń.

Dziękujemy za dofinansowanie z budżetu Gminy Rudniki w ramach realizacji działań Gminnego Programu Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkotykowych.

Szkolny koordynator akcji
Alicja Księżarek