Powiatowy Finał Piłki Nożnej

5 maja na Orliku w Praszce odbyły się rozgrywki powiatowe Igrzysk Dzieci w piłce nożnej. Po zajęciu pierwszego miejsca w rozgrywkach gminnych nasi młodzi i bardzo ambitni uczniowie zmierzyli się z najlepszymi piłkarzami w powiecie. Po zakończeniu spotkań w fazie grupowej przyszedł czas na bardzo emocjonujący półfinał, który rozegraliśmy z drużyną PSP nr 2 Praszka. Do rozstrzygnięcia spotkania potrzebne były rzuty karne, gdyż w ostatniej akcji meczu do naszej bramki wpadł piłka i mecz zakończył się remisem 1:1. Po skutecznych interwencjach naszego bramkarza i celnych uderzeniach zawodników awansowaliśmy do finału. W finale przyszło nam grać z kolegami z PSP nr 2 Olesno. Musieliśmy uznać ich wyższość na boisku, ale z podniesionymi głowami odebraliśmy dyplom za drugie miejsce w powiecie, ponieważ rywalizowaliśmy z zawodnikami OKS Olesno, którzy aktualnie zajmują trzecie miejsce w Opolskiej Lidze Młodzików.

Serdecznie gratulujemy drużynie sukcesu, a na szczególne słowa uznania zasługuje nasz szkolny bramkarz – Dominik Kubat, który ofiarnie bronił naszej bramki, a kibice przy każdej interwencji oklaskiwali jego umiejętności. 

Szkołę reprezentowali: Natan Cybiński, Oliwier Karczewski, Dominik Kubat, Bartosz Ośródka, Olaf Paruch, Tymon Paruch, Dominik Pęcherz, Wiktor Pilak, Igor Stanek, Mikołaj Strugała.

Katarzyna Pawlaczyk

Igrzyska Dzieci w piłce nożnej – Praszka, 05.03.2022r.