Warsztaty kulinarne

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się szybkim krokiem…, a więc czas na porządki i pieczenie ciasteczek. Tego zdania było także dwunastu uczniów naszej szkoły, którzy 8 grudnia na trzeciej i czwartej godzinie lekcyjnej zakasali rękawy i wzięli się do wypieków. Dzień wcześniej Ania z klasy VII zrobiła zakupy. Spisała się znakomicie. Przyniosła wraz nauczycielką wszystkie produkty, które w przepisie podały szkolne panie kucharki.

Podczas integracyjnych warsztatów kulinarnych młodzież wśród śmiechu i żartów wyrabiała i wałkowała ciasto, wycinała foremkami wzory, dekorowała swoje słodkości lukrem i kolorową posypką. Liczne rozmowy przy wypiekach służyły nawiązaniu sympatii i zadzierzgnięciu przyjaźni. Szkolne warsztaty kulinarne okazały się czasem spędzonym przyjemnie i pożytecznie. Ciasteczka wykonane przez uczniów wyszły znakomicie. Były pyszne i wyglądały przepięknie. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w naszym przedsięwzięciu, szczególnie paniom kucharkom i pani Reni.

A oto przepis na przedświąteczne smakołyki:

1kg mąki, 1 kostka masła, 1 kostka margaryny, 2 szklanki cukru, 1 proszek do pieczenia, 1 cukier wanilinowy, 10 żółtek jaj. Produkty mieszamy i wyrabiamy na gładkie, jednolite ciasto, z którego wycinamy wybrane przez nas kształty. Rozkładamy je na blaszkę wyłożoną papierem do pieczenia i wsadzamy do piekarnika na 15 minut. Pieczemy w temperaturze 180 stopni.

Życzymy smacznego!

Anna Kokot
Agnieszka Pietrzak