Piknik klasy czwartej

“Wszystko się udaje, gdy działamy razem, a nic się nie udaje, gdy jesteśmy podzieleni.” /Winston Churchill/

Wreszcie spotkaliśmy się w szkole po kilku niełatwych miesiącach nauki zdalnej, która była dużym wyzwaniem zarówno dla dzieci, jak i rodziców i nauczycieli. Wracamy w ostatnich tygodniach nauki przed wakacjami, a wszystko wskazuje na to, że istnieje potrzeba budowania od nowa relacji rówieśniczych w klasie, relacji nauczyciele – uczniowie, relacji wychowawców z rodzicami. Dużym zrozumieniem tego społecznego problemu i jeszcze większym zaangażowaniem w jego rozwiązanie, wykazali się rodzice uczniów klasy czwartej. W piątkowe popołudnie 28 maja zorganizowali dla swoich pociech piknik .

Pieczenie kiełbasek na ognisku, smaczne ciasta oraz domowy popcorn, to tylko nieliczne atrakcje. Wiele emocji, radości i zdrowej rywalizacji wzbudziły rozgrywki sportowo – rekreacyjne: przejazd rowerem wzdłuż wyznaczonego toru w jak …. najdłuższym czasie ;-), rowerowy tor przeszkód czy mecz piłki nożnej uczniowie kontra tatusiowie, zakończony zwycięstwem tych pierwszych 5:4.

Zwycięzcami w konkurencjach z popularnym jednośladem okazali się:
w kategorii dziewcząt: Amelia Maruszewska, Alicja Paruch, Paulina Mazurek, Lena Ochendzan, a w wśród chłopców: Olaf Paruch, Mateusz Wicher, Antoni Włóka, Mateusz Nicpoń. Oczywiście, nie zabrakło nagród!

Dużą niespodziankę sprawili swoim koleżankom z klasy chłopcy, ofiarowując im śliczne, personalizowane kubki – prezent z okazji Dnia Kobiet, które to święto nie było nam dane z powodu pandemii uczcić w szkole.

Mamy nadzieję, że wszystkie takie i tym podobne działania, pozwolą zintegrować klasę, zbudować dobre relacje, powrócić do aktywności fizycznej i wzmocnić współpracę.

 

Alicja Księżarek