XVI REJONOWE DYKTANDO INACZEJ

Ten rok jest wyjątkowy, dlatego wszystkie konkursy odbywają się inaczej niż dotąd. Także coroczny konkurs ortograficzny Rejonowe Dyktando organizowany przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kluczborku przyjął inną formułę. Uczniowie nie pisali dyktanda ze słuchu, ale opracowywali samodzielnie tekst, który miał zawierać wiele pułapek ortograficznych i jednocześnie posiadać oryginalną formę. Wyzwanie podjęło dziewięcioro uczniów naszej szkoły z klas 4-8. Wszystkie prace były bardzo ciekawe i najeżone trudnymi wyrazami, niełatwo więc było wyłonić zwycięzców. Oto oni:

I miejsce – Kasia Wierszak z kl. 6

II miejsce – Iga Staniszewska z kl. 8

III miejsce – Lena Wydmuch z kl. 6

Prace Kasi i Igi będą reprezentowały naszą szkołę w etapie rejonowym.

Gratulujemy zwyciężczyniom i wszystkim biorącym udział w konkursie, bo wyzwanie nie było łatwe. Nagrody wręczymy po powrocie do szkoły. Dziękujemy za zaangażowanie

 

Beata Rasztar