XII Mistrzostwa Województwa Opolskiego Szkół Wiejskich w Szachach

18 stycznia 2020 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Andrzeja Wajdy w Rudnikach odbyły się XII Mistrzostwa Województwa Opolskiego  Szkół Wiejskich w Szachach. W zawodach uczestniczyło 11 drużyn  z terenu  województwa.  Po wyrównanej rywalizacji zwyciężyła drużyna  z PSP im. Orląt Lwowskich w  Szybowicach , drugie miejsce wywalczyli gospodarze turnieju uczniowie z PSP im. A. Wajdy w Rudnikach,  trzecie miejsce zdobyła drużyna z PSP im. Mikołaja Kopernika  z Kujakowic  Dolnych.

Klasyfikacja końcowa: 1 miejsce – PSP Szybowice, 2 – PSP Rudniki, 3 – PSP Kujakowice Dolne, 4 – PSP Kuniów, 5 – ZPO Kadłub, 6 – PSP Wąsice, 7 – PSP Dalachów, 8 – PSP Dębie, 9 – PSP Chrząstowice, 10 – PSP Jaworzno, 11 – PSP Cieciułów

Przyznano również nagrody indywidualne na poszczególnych szachownicach.

Szachownica I: miejsce- Aleksy Rumniak – PSP Rudniki, 2 miejsce – Bartłomiej Wiliński – PSP Szybowice, 3 miejsce – Łukasz Kiełbasa – PSP Kadłub

Szachownica II: miejsce -Krystian Mateja – PSP Rudniki, 2 miejsce – Mikołaj Wierzbicki – PSP Kujakowice Dolne, 3 miejsce Igor Janas – PSP Kuniów

Szachownica III: 1 miejsce – Bartosz Podleś – PSP Szybowice, 2 miejsce – Kamil Berezowski –  PSP Wąsice, 3 miejsce Aleksander Maruska – PSP Kujakowice Dolne

Szachownica IV: 1 miejsce – Malwina Dendewicz – PSP Szybowice, miejsce – Kiara Szczęść – PSP Rudniki, 3 miejsce – Weronika Kansik – PSP Kuniów

Wszystkie drużyny otrzymały z rąk Wójta Gminy Rudniki Grzegorza Domańskiego dyplomy i puchary.

Najlepsi zawodnicy zostali uhonorowani pamiątkowymi statuetkami.  Każdy uczestnik zawodów został nagrodzony.

Mistrzostwa zorganizowano przy wsparciu Gminy Rudniki i Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji  w Rudnikach.