Logowanie do Teams

Na początek istotna uwaga.

Teams w tej postaci jest aplikacją “służbową” i służy przede wszystkim do przekazywania materiałów związanych z kształceniem zdalnym i kontaktem pomiędzy użytkownikami. Oczywiście jest możliwość porozumiewania się uczniów pomiędzy sobą (dotyczy również wszystkich nauczycieli) ale cały ruch jest nadzorowany i kontrolowany. Należy więc zwrócić szczególną uwagę na treści jakie mogą się tu pojawiać i zdawać sobie sprawę z odpowiedzialności za ich publikowanie.

Aby zalogować się do Microsoft Teams należy kliknąć ten adres https://teams.microsoft.com

W polu adres e-mail należy wpisać nasz adres mailowy *********@eszkola.opolskie.pl i kliknąć przycisk „Dalej”.
Po chwili zostaniemy przekierowani do strony logowania e-szkoły gdzie musimy przejść dodatkowy proces logowania.

Wybieramy „Logowanie standardowe” i klikamy przycisk „Zaloguj się”.

W polu „Nazwa użytkownika ponownie wpisujemy nasz adres e-mail *********@eszkola.opolskie.pl, a w polu „Hasło” wpisujemy nasze hasło i klikamy przycisk „Zaloguj się”.

 

Jeśli wcześniej nie logowaliśmy się do usługi Office 365 powinno pojawić się następujące okienko.

Jeśli nikt inny na tym komputerze/koncie nie będzie korzystał z pakietu Office 365 za pomocą przeglądarki to można zaznaczyć „Nie pokazuj ponownie” i kliknąć przycisk „Tak”. W przeciwnym razie zalecamy kliknąć przycisk „Nie”.

Po chwili naszym oczom powinna ukazać się przeglądarkowa wersja aplikacji Microsoft Teams, a nasz uczeń powinien zobaczyć swoją klasę/zespół.

Zalecamy również do zainstalowania aplikacji Teams na telefonie (logowanie wygląda tak samo jak na komputerze), aby w razie problemów użyć telefonu do uczestniczenia w lekcjach/spotkaniach.

Gdyby coś było nie tak, prosimy o kontakt z wychowawcą lub administratorem sieci – grzwilk72@eszkola.opolskie.pl