Logowanie do Teams

Na początek istotna uwaga.

Teams w tej postaci jest aplikacją “służbową” i służy przede wszystkim do przekazywania materiałów związanych z kształceniem zdalnym i kontaktem pomiędzy użytkownikami. Oczywiście jest możliwość porozumiewania się uczniów pomiędzy sobą (dotyczy również wszystkich nauczycieli) ale cały ruch jest nadzorowany i kontrolowany. Należy więc zwrócić szczególną uwagę na treści jakie mogą się tu pojawiać i zdawać sobie sprawę z odpowiedzialności za ich publikowanie.

Aby zalogować się do Microsoft Teams należy w przeglądarce internetowej wpisać adres https://teams.microsoft.com

W polu adres e-mail należy wpisać nasz adres mailowy *********@eszkola.opolskie.pl i kliknąć przycisk „Dalej”.
Po chwili zostaniemy przekierowani do strony logowania e-szkoły gdzie musimy przejść dodatkowy proces logowania.

Wybieramy „Logowanie standardowe” i klikamy przycisk „Zaloguj się”.

W polu „Nazwa użytkownika ponownie wpisujemy nasz adres e-mail *********@eszkola.opolskie.pl, a w polu „Hasło” wpisujemy nasze hasło i klikamy przycisk „Zaloguj się”.

 

Jeśli wcześniej nie logowaliśmy się do usługi Office 365 powinno pojawić się następujące okienko.

Jeśli nikt inny na tym komputerze/koncie nie będzie korzystał z pakietu Office 365 za pomocą przeglądarki to można zaznaczyć „Nie pokazuj ponownie” i kliknąć przycisk „Tak”. W przeciwnym razie zalecamy kliknąć przycisk „Nie”.

 

Po chwili naszym oczom powinna ukazać się przeglądarkowa wersja aplikacji Microsoft Teams, a nasz uczeń powinien zobaczyć swoją klasę/zespół i w nim wszystkie przedmioty/kanały dostępne dla niego.

Teams to komunikator podobny do Messengera, Whastapp czy Skype tu można zobaczyć jak zaczynać pracę w nim pracę: kliknij tu

 

Gdyby coś było nie tak, prosimy o kontakt z wychowawcą lub administratorem sieci – grzwilk72@eszkola.opolskie.pl